Jak vybrat izolaci do obytného auta

Jak vybrat izolaci do obytného auta?


Izolace obytného auta je velmi důležitá a není není dobrý ji podcenit


Variant zateplení obytného auta je mnoho, ale která je ta pravá?

Současná doba cestování příliš nepřeje. Za poslední rok jsme zažili uzavřené hotely, restaurace, rekreační objekty a další vyžití, které k cestování patří. Pokud se vše opět otevřelo, tak s omezeními. Musíme nosit roušky, respirátory, nechat se testovat, nechat se očkovat. Asi budete souhlasit, že omezení pro nadšené cestovatele je více než dost. Obytné vozy, předělané dodávky na obytné a podobné vymoženosti však dostávají právě zelenou. Je to svobodnější způsob cestování, kde vás téměř nikdo neomezuje a jste vlastními pány. Co však dělá obytným vozem správným obytným vozem? Samozřejmě jeho vybavení, které nelze podcenit. Stejně tak jako jeho celou výstavbu, kde k neodmyslitelným a nejdůležitějším prvkům patří izolace. Nevěříte, jaká to může být věda?

Jak vybrat izolaci do dodávky

Pojďme si vyjmenovat ty nehlavnější, co přestavbáři obytných aut nejčastěji používají. 

Na první místě je bezpochyby K-Flex s AL folií, kde je nevýhodou pořizovací cena, i když šla výrazně dolů. Další alternativou je stříkaná pěna, polystyren a skelná vata. Poťme si to trochu rozebrat v základních prvcích. Existují ještě další různé druhy, co se používají. Jistě každá zmíněná dobře izoluje a některý jsou i levnější variantou. Hlavní nevýhodou polystyrénu, skelné vaty, je její smrštivost. Další je velká hořlavost. Když budete chtít auto nechat vyvařit, nebo budete mít nehodu, tak žádný klempíř vám do toho nepůjde. Skelná vata není sice tak hořlavá, ale při jízdě si postupně bude sedat. Stříkaná pěna krásně za těsní všechny výplně a běžně se používá na karavany nebo chladící vozy, co jsou přímo z výroby a mají záruku 2 roky.


My vám to dnes předvedeme na výhodách izolace K-flex, kterou zde představíme.


Proč je vlastně důležité váš obytný vůz řádně odizolovat? Odpověď je jednoduchá. Aby vám nebyla příliš velká zima nebo příliš velké horko. Toto je samozřejmě zjednodušeně řečeno. Venkovní izolace navíc chrání různé rozvody a kabely před působícími vlivy, jako je například déšť.


PRODEJ K-FLEXU – NEJNIŽŠÍ CENY


K-flex

Proč je K-flex izolace do auta nejlepším řešením? Díky jeho vlastnostem, které odráží celkově dnešní pohodlnou dobu. Manipulace s ním je hrozně jednoduchá. Snadno se nařezává dle množství, které potřebujete. Postačí vám klasický odlamovací nůž. Prodává se na metry čtvereční, tudíž opravdu dostanete množství, které potřebujete. Další skvělou vlastností je dokonalá přilnavost. Díky lepící vrstvě nebudete další komponenty potřebovat. Jednoduše nalepíte, kam potřebujete. Izolace K-flex má strukturu uzavřených buněk na bázi syntetického kaučuku. Že vám to nic neříká? Ale díky tomu nesaje vlhkost. A to od izolace určitě chceme. V tom tkví hlavní výhoda od vatových izolací. V neposlední řadě musíme vyzdvihnout i ohebnost materiálu, se kterým je radost pracovat.

 

Jak vybrat izolaci do obytného auta

 

K-flex izolace myslí i na to, že každou část vozu můžete chtít odizolovat jinak. Proto oceníte, že izolace se prodává různě silná, a to už od 6 mm.

Doufáme, že jsme vás na cestování obytným vozem nalákali. Nebo alespoň zateplení obytného auta – na jeho izolaci, což je první krok k vašemu volnému cestování. Díky izolaci K-flex bude váš obytný vůz vaším hotelem celoročně a nemusíte se bát v něm spát i v zimních měsících. Doufám, že jsme vám poradily dobře, jak vybrat izolaci do obytného auta.

Další články o přestavbách naleznete ZDE

  

k-flex izolace do auta