Vaše ložnice podle Feng Shui

Vaše ložnice podle Feng Shui

Pokud se stěhujete do nového obydlí či vše nově zařizujete, jistě si kladete otázku, jak rozmístit nábytek co možná nejvhodnějším způsobem. Stále častěji lidé přemýšlí nejen nad funkčností rozmístění nábytku, jeho estetickým vzhledem, ale také nad volbu materiálů, či celkové harmonii v jednotlivých místnostech.

Kde jinde, než v ložnici by právě toto rozmístění mělo být nejharmoničtější? Kvalita odpočinku a spánku je pro člověka velice důležitá. Průměrná délka spánku by měla být u dospělého zhruba 7 hodin. Jak docílit toho, aby spánek byl nejen dlouhý, ale zároveň i kvalitní?

Tradiční čínské učení zvané Feng Shui, které se zaměřuje na spojení člověka a jeho životního prostoru v čase, pomáhá, aby právě v daném prostoru byla nastolena správná harmonie a energie. Proto se můžete často setkat s pojmy, který budeme například řešit i teď a to „Ložnice podle Feng Shui“.

V tomto směru je nejen správné rozmístění nábytku klíčové, aby energie plula správnými směry, ale také i volba materiálů. Dřevo stále patří k největším favoritům, protože má k přírodě nejblíže. Z tohoto materiálu by měla být i vyrobena postel s poctivým čelem, které dodá bezpečí. Postel vyrobena na míru ze dřeva je v tomto případě značka ideál. Výška postele by měla být dostatečná a bez úložného prostoru, aby energie mohla volně proudit. Nezapomeňte na kvalitní rošt a matrace.

Do ložnice si nepořizujte zrcadla. Pokud na jejich přítomnosti trváte, volte zrcadla menší v dřevěném rámu a umístěte je tam, kde se v nich nebude odrážet postel.

Stejně tak není žádoucí tolik oblíbený pracovní koutek. V ložnici by se nemělo nikdy pracovat, ale pouze odpočívat.

V neposlední řadě je velice důležité mít ložnici vždy uklizenou, bez zbytečných věcí a předmětů, které odrážejí uzavřenou minulost. Například památné věci od bývalého partnera či partnerky.

Závěrem o Feng Shui

Ložnice je odlehčená oáza klidu, kde bude odpočívat nejen vaše tělo, ale i mysl. Rádi vám s nábytkem na míru do vaší ložnice poradíme. Zhotovíme vše dle vašich představ a navrhneme ideální rozmístění nábytku. Postaráme se o to, aby vaše nová ložnice byla tím správným místem pro kvalitní odpočinek.

Další články o bydlení najdete zde:

Inspirace pro Vaše bydlení zde: