Zanzibar – nejkrásnější pláže

Zanzibar – nejkrásnější pláže

S rodinou a přáteli jsme vydali na exotickou dovolenou na Zanzibaru a musím říct, že to byl nádherný zážitek. Krásná pláž, úchvatné moře a spousta pozitivních lidí. I když Zanzibar je velmi chudá země, která se živí především rybařením a turismem, viděli jsme mnoho krásných věcí.

Během našich 14 dní jsme navštívili obě strany ostrova – severní Nungwi a jižní Paje. Oba regiony mají své kouzlo, ale rozhodli jsme se prve pro ubytování v Nungwi, kde jsme si pronajali menší apartmán, který byl jen dvě minuty chůze od pláže. Na poslední 3 dny, jsem se přesunuli do Paje.

Celkově jsme se na Zanzibaru cítili bezpečně, i když v noci nebyly cesty osvětlené. Nicméně, v Paje jsme se cítili ještě více bezpečně, protože je to oblast, kterou vyhledávají turisté.

V Nungwi jsme si užili krásné pláže a moře a měli jsme více možností na výlety. Například jsme navštívili želvy nebo krmení opiček, které jsou tam běžné. V Paje jsme byli v resortu, kde jsme měli setkání s opičkami na recepci a každý den jsme vídali v areálu.

Je důležité si na Zanzibaru kupovat balenou vodu, protože tamní voda není pitná. Také bychom vám jídlo nepřicházeli od místních a raději si připravovat jídlo sami, aby se snížilo riziko potravinových.

V Nungwi jsme si užili krásnou pláž a ve videu uvidíte celé pobřeží, jako je Royal nebo Rocks.