Vrstvené dřevěné podlahy Multiplex

Vrstvené dřevěné podlahy Multiplex

Vrstvené dřevěné podlahy Multiplex je žhavá novinka. Potěší ty z Vás, které zajímá originalita a jedinečný design.  Umožňují povrchové úpravy s volbou rozmanitých barev. Ty lze přizpůsobit Vašemu interiéru. Navíc nabízí rozsáhlou možnost výběru formátu z dřevěných desek určených k realizaci. A to jak formátu na šířku, tak i na délku. Zároveň zůstávají zachovány všechny výhody, které nabízí přírodní materiál.

Nyní se seznámíme s multiplexem a jeho možnými povrchovými úpravami podrobněji. Nejčastěji se používají multiplexy německé firmy Berthold. Tato firma je legendou ve výrobě podlah. Potrpí si na nejvyšší kvalitu a špičkový použitý materiál. Navíc drží tradici, kdy je vše vyrobeno v Německu. Což je výjimka v dnešním globalizovaném světě. Výsledkem je kvalita produktů, která je zajištěná vysoce kvalifikovaným personálem s mnohaletými zkušenostmi.

Vrstvené dřevěné podlahy Berthold Multiplex jsou složené z velmi stabilní nosné desky. Ta je zhotovena překližkou z břízy. Díky ní jsou extrémně stabilní a vhodné na podlahové vytápění. Vrstvené podlahy Multiplex se svými dlouhými a širokými formáty až 240 mm šíře podtrhnou každý interiér. Horní vrstvu tvoří dubová nášlapná vrstva o tloušťce 4 mm, vytvářející dostatečný prostor pro její zbroušení. Můžete vybírat z třídění Selekt, Natur nebo Markant. Podlahy Multiplex je nutné celoplošně přilepit, aby vše skvěle drželo. Podlaha je nositelem ocenění DOMO jako produkt roku.

Charakteristiky jednotlivých třídění vrstvených multiplexů Berthold:

Třídění Selekt

 • Výběrové třídění
 • V podstatě bez suků, přesto jsou povoleny nahodilé drobné pevné suky do 5 mm
 • Nepatrné zbělení v okrajových oblastech
 • Lehké trhliny v suku nebo na povrchu
 • Přirozené barevné rozdíly

Třídění Natur

 • Živá barevná kresba
 • Jsou povoleny pevné zarostlé suky do 30 mm, zatmelené suky do 15 mm a nahodilé trhlinky v suku nebo na povrchu
 • Drobné záběhy běle v okrajových oblastech

Třídění Markant (Rustikal)

 • Velice rustikální třídění
 • Jsou povoleny pevně zarostlé suky bez ohraničení, zatmelené suky do 40 mm a trhliny v suku nebo na povrchu
 • Tmavé záběhy, kůrové vrůsty a záběhy běle v okrajových oblastech

Multiplex Floor Forever

TECHNICKÉ INFORMACE:

Napadající délky lamel: 600 – 2400 mm, prům.délka lamel je 1500 mm

Fixní délky lamel: 1800, 2000, 2200, 2400 mm

Spojení: pero-drážka

V-Spára: 4V

Nášlapná vrstva: 4 mm

Počet lamel v balení: 5 + 2 (1/2 a 1/2)

Vhodné pro podlahové vytápění.

Extrémně stabilní.

Multiplex Floor Forever

Materiál je bez povrchové úpravy, obroušený a připravený k povrchové úpravě. Materiál s povrchovou úpravou je vždy na objednávku a proto ho není možné ho vrátit. Podlaha je vhodná k celoplošnému lepení (doporučené lepidlo PCI –  PAR 365). Podlahy se dodávají se zbytkovou vlhkostí 9 % (+- 2 %).

Každopádně i multiplex Berthold přebírá vlastnosti dřevěné podlahy, což je její nadčasovost a dlouhověkost. Nicméně dřevo je přírodní produkt, které může měnit barvu a strukturu. Tomu předchází použití ochranných olejů. Zároveň v rámci povrchových úprav multiplexu lze změnit barvu, aby se bezvadně hodila k Vašemu interiéru. Podlahy v přírodních olejích je nutné po pokládce vždy přeolejovat. Pro multiplex jsou vhodné povrchové úpravy Monte Titano, Cero 19 nebo luxusní Imperium. Rozdíly mezi nimi nejlépe dokumentují přiložené fotografie

V Čechách je firma Berthold zastoupena  firmou Simply Wood. Proto i některé produkty najdete s označením Simply Wood. Obecně platí, že vrstvené dřevěné podlahy se hodí nejen pro rekonstrukci historických objektů a tradičních interiérů, ale i do moderních interiérů. Zejména pro vhodnost k podlahovému vytápění.  Jsou zárukou luxusu a originality.  

Více o podlahách:

Dodavatel: