Vestavěné skříně a jejich otvírání

Vestavěné skříně a jejich otvírání

Vestavěné skříně a jejich otvírání, je téma, které řeší téměř každý, kdo si pořizuje nové bydlení nebo rekonstruuje to stávající. Vestavěné skříně a jejich vybavení jsme již řešili ve starším blogu. Dnes si probereme téma jejich otvírání. Když pomineme atypické speciality, lze jej zjednodušit na souboj mezi posuvnými a otvíracími dveřmi na panty. Jaké výhody a nevýhody nabízejí?

Klasické pantové otvírací dveře

Mohlo by se zdát, že jsou již přežitek. Opak je však pravdou. Byt´stále převládají posuvné dveře, tak lze tvrdit, že pantová klasika se vrací do módy. Jedním z aspektů proč zvolit pantové otvírací dveře je jejich životnost. Pokud zvolíte kvalitní panty, je jejich životnost takřka neomezená. Na rozdíl od posuvných dveří, zabírají jen 2cm z hloubky skříně. To je o 8 cm méně než běžné posuvné systémy. Možná se Vám zdá rozdíl malý, ale zkuste si to vynásobit průměrnou výškou 250 cm a průměrnou délkou 400 cm. Najednou zjistíte, že 8cm hloubky je spousta úložného prostoru.

Další podstatnou předností je, to že otevřete celou skříň najednou. To ocení zejména nerozhodné dámy, které po otevření přeplněné skříně zjistí, že stejně nemají co na sebe. Otvírací dveře bodují i z pohledu estetického. Není u nich vidět rám skříně a navíc lze přidat elegantní úchyt.

Mezi nevýhody patří nárok na prostor před samotnou skříní. Půl metru může být v užší vstupní chodbě, nebo v menší stísněné ložnici celkem problém. Navíc se těžko při otvírání ubráníte vniknutí nežádoucího prachu. Cenové srovnání s posuvnými dveřmi vychází takřka ve stejné cenové hladině.

Posuvné dveře

Posuvné dveře jsou nejoblíbenější a také nejpoužívanější otvírání vestavěných skříní. Jejich předností je velká praktičnost a maximální úspora místa. A nemusíte bydlet zrovna v Praze, kde se platí každý metr zlatem. Ano samotné koleje posuvného systému zaberou poněkud více úložného prostoru. Ale tím nároky končí. Pro všechny, kdo válčí doma o každý centimetr, jsou ideální řešení. At´ už máte úzkou chodbu, menší pokoje nebo třeba malou vestavenou skříň na míru ve Vaší koupelně.

Posuvné dveře

Mezi další ceněné přednosti patří nalepovací kartáčky proti prachu a možnost snadné kombinace materiálů. Nejčastěji používaný laminát, lze nakombinovat, třeba ze sklem nebo zrcadlem. Pojezd otvíracího systému může být ocelový nebo hliníkový. Ten je tichý, ale zase o něco dražší. Dveře se snadno a rychle posouvají.

Jedinou nevýhodou posuvných dveří je oněch 8 cm hloubky, o čemž už jsem psal v předchozí části blogu.

Jak vyrobit vestavěnou skříň?

At´zvolíte jakékoliv otvírání, rádi Vám zhotovíme celou vestavnou skříň na míru!

Kde nechat vyrobit vestavěnou skříň na míru

Více informací o bydlení: