bydlení v Číně

Rozdílné úrovně bydlení v Číně

Luxusní apartmány, ubytování v klecích a chudinské obydlí

Čína je země s mimořádně rozdílnými úrovněmi bydlení. V některých městech jako je Peking a Šanghaj se nachází nejdražší nemovitosti na světě, zatímco v jiných oblastech mohou lidé žít v ubytovnách v klecích.

Luxusní byty jsou v Číně velmi oblíbené, zejména v centrálních částech měst. Tyto byty jsou často nabízeny technologiemi a designem moderním a nabízejí pohodlné bydlení. Nicméně cena luxusních bytů může být velmi vysoká a pro většinu lidí je nedostupná.
bydlení v Číně

Šanghai

Na druhé straně se v Číně nachází velké množství lidí, kteří žijí v ubytovnách v klecích. Tyto ubytovny jsou velmi malé a úzké místnosti, často bez okna a většinou se sdílenou koupelnou. Tyto ubytovny jsou často nelegální a obyvatelé zde nejsou registrováni. Lidé, kteří žijí v ubytovnách v klecích, jsou často nezaměstnaní nebo nízkopříjmoví a nemohou si dovolit pronajmout si běžný byt.
Další lidé, kteří žijí v Číně, jsou dělníci, kteří pracují v továrnách a výrobnách. Tyto lidi často ubytovávají zaměstnavatele, a to v mnoha případech v neudržovaných a nehygienických podmínkách. Mnoho z těchto pracovníků si nemůže dovolit platit si nájem a být samostatní.
bydlení v Číně

Hon Kong

Na druhé straně jsou v Číně a další skupiny lidí, kteří si nemohou dovolit luxusní byty, ale žijí v běžných bytových domech a vlastní nebo pronajímají si vlastní byty. Tyto byty jsou často mnohem menší a méně vybavené než luxusní byty, ale poskytují obyvatelům základního pohodlí.
V Číně existuje také chudinské obydlí, které často tvoří staré, opuštěné budovy a chatrče. Tyto obydlí jsou často nebezpečné a nezdravé.
bydlení v Číně

Hon Kong a jeho nekonečné mrakodrapy