Potravinová skříň

Potravinová skříň

POTRAVINOVÁ SKŘÍŇ, ZÁKLAD KAŽDÉ KUCHYNĚ

Ukládání potravin patří mezi základní funkce kuchyňské sestavy. Nejčastěji se potraviny uskladňují v potravinové skříni, která může být různě vysoká i široká dle potřeb uživatele a možností prostoru. Tyto skříně se pak vybavují speciálním rámem s výsuvnými policemi nebo jednotlivými výsuvy. Klasické police nejsou vhodné kvůli špatné přehlednosti.

RADY PŘI ŘEŠENÍ POTRAVINOVÉ SKŘÍNĚ:

Nejvyšší zásuvku je vhodné umístit tak, aby do ní uživatel pohodlně viděl. Doporučuje se výška 140 cm. Do vyšších pozic lze dát klasické pevné police.

  • V případě, že je skříň široká do 40 cm, je lepší volit drátěný program, který efektivněji využije prostor skříňky a kování neubere tolik místa.
  • Do širokých skříní je vhodnější zvolit kvůli celkové hmotnosti jednotlivé výsuvy.

.     • Protože je velká část obalů potravin značena z boku, je praktičtější bok výsuvu vyřešit pouze s relingem nebo se skleněnou bočnicí.

  • Pozor na sypké potraviny (mouka, rýže) – v případě, že máte drátěnou skříň, zajistěte, aby se vám nemohly rozsypat po celé skříni. Rady při řešení potravinové skříně:

SPACE STEP

Trendové kuchyně mají často skříňky až do stropu, čímž se využívá úložný prostor na maximum. Díky šikovnému řešení Space Step se pohodlně dostanete výš, a navíc můžete do schůdku ukládat méně používané kuchyňské předměty. Tuto novinku ocení zejména osoby s menším vzrůstem.

Space step v praxi

V našich kuchyních preferujeme firmu Kesseböhmer, německého výrobce , který udává trend moderního bydlení v Evropě, pokud se bavíme o kuchyních.

Již více než 60 let je německá firma Kesseböhmer symbolem inovativních řešení a zárukou originálního designu, funkčnosti a kvality. Silná orientace na zákazníka jí pomohla dosáhnout a udržet si pozici předního dodavatele funkčního kuchyňského vybavení, mezi které se řadí především drátěný program do rohových skříní, výklopy, výsuvné systémy do potravinových skříní a další. Společnost provozuje 9 výrobních závodů a zaměstnává více než 2 750 lidí. Kromě kuchyňského vybavení dodává také nábytek pro karavany, ergonomické řešení pro kancelářský nábytek nebo vysoce specializované komponenty pro automobilový průmysl.

  • Značka Kesseböhmer se zaměřuje na výrobu vnitřních mechanismů pro kuchyňský nábytek, například výsuvných systémů pro potravinové skříně. Díky vysunutí před skříňku jsou uložené potraviny výborně dostupné

VÝSUVNÁ POTRAVINOVÁ SKŘÍŇ

Výsuvná potravinová skříň je velmi vhodná v kuchyních, kde na uložení potravin nezbývá moc místa. Výsuvy jsou využitelné ve skříňkách o šířkách od 150 do 600 mm, ale optimální jsou od 150 do 300 mm. Nad tento rozměr už jsou lepší samostatné zásuvky.

Web, kde se dozvíte více o moderních trendech bydlení

STRONGMAX

StrongMax kování pro zásuvky s celoskleněnou bočnicí je přesně to, co potřebujete pro přehled a snadné hledání mezi věcmi uloženými v potravinové skříni . Toto řešení je velmi praktické. Ocení ho zejména konzervativní hospodyňky, milující klasické uspořádání kuchyně.

Produkty z drátěného programu do kuchyně

Potravinové skříně jsou důležitou součástí kuchyně. Kombinují v sobě jak estetické, tak praktické prvky pro uchování potravin, které nepotřebují být uschovány v lednici. Věříme, že tento blog bude aspoň malou inspirací při rozhodování, jakou potravinovou skříň zvolit