Postele

Postele

Kvalitní postel výrazně přispívá ke zdravému spánku

Pravidelný a kvalitní spánek je pro náš život velice důležitý. Dobré spaní se významně projevuje na našem zdraví i náladě, což dokazují mnohé vědecké studie. Aby si naše tělo i mysl mohli v noci odpočinout, je nutné pořídit si kvalitní nejen postel, ale také matraci a rošt. Špatná postel s nevyhovující matrací vám jen uškodí.

Přiznejme si, že v posteli někdy trávíme mnohem více času, než je třeba. Postel nevyužíváme jen ke spaní, ale je to také místo aktivního odpočinku. V posteli čteme knihy nebo koukáme na televizi. Proto se vyplatí do postele investovat.

Postele

Jak by postel měla vypadat

Při výběru postele se zaměřte na rozměry a materiál. Jestliže si necháte vyrobit postel na míru, máte to jednodušší. Šikovný truhlář vám postel zhotoví na základě vašich individuálních požadavků. Postel by neměla být příliš krátká ani úzká. Minimální délka se řídí naší výškou + minimálně 25cm navíc. Šířku doporučujeme alespoň 80cm, ale větší komfort vám zajistí šíře 90 – 100cm. Z hygienických důvodů by měla být alespoň 25cm nad zemí.

Výšku vybíráme také podle toho, kdo ji bude užívat. Pro starší osoby, méně pohyblivé volíme postel vyšší, pro děti postýlky naopak nižší.

Materiál postele

Postele se vyrábějí z masivu ( borovice, smrk ) nebo z tvrdého dřeva ( bříza, dub, buk ). Postel z masivu bývá levnější, naopak z tvrdého dřeva dražší. Cena závisí také na celkovém provedení.

Vzhled postele a úložné prostory

Jestliže máte konkrétní požadavky, co se týče vzhledu, úložných prostorů nebo si přejete jiné rozměry, doporučujeme si nechat vyrobit postel na míru. Investice se vám jistě vyplatí a získáte kvalitní postel, která bude plně odpovídat vašim představám.

Čelo postele chrání před chladem a průvanem a je to moderní doplněk každé postele. Součástí čela může být jednoduchá police na odkládání drobných věcí. Do postele mohou být zabudovány elektrické zásuvky, USB dobíječky, lampičky nebo třeba dekorativní podsvícení. Praktickou částí postele bývají i úložné prostory. V obchodech jsou běžně k dostání postele s výsuvnými šuplíky, které zaručí dostatek úložného prostoru. Prodávají se také postele, které jsou vestavěné do soustavy skříní a polic. Jestliže chcete něco extra, obraťte se na truhlářskou firmu a nechte si zhotovit postel na míru například s podiem. Prostor pod podiem pak může sloužit jako šatna a vy ušetříte hromadu místa.

Opravdu dobrý spánek Vám zaručí kvalitní matrace a rošt

Při výběru matrace si dejte záležet. Matrace významně ovlivňuje kvalitu našeho spánku. Podstatné je, aby při spánku byla páteř ve své přirozené poloze. Matrace by měla ve spánku páteř podepřít, udržet a následně uvolnit meziobratlové ploténky, čímž se zabrání její deformaci a předejde bolestem zad. Na trhu jsou k dostání matrace pružinové, latexové, gelové, pěnové PUR a HR, matrace z paměťové pěny, z kokosových vláken nebo bio pěn. Při koupi matrace doporučujeme poradit se s odborníkem nebo proškoleným personálem, který vám s výběrem vhodné matrace poradí.

Ani sebelepší matrace vám nezajistí kvalitní spánek, pokud nebudete mít správný rošt, který matraci zaručí správnou funkčnost. Postelové rošty se dělí na lamelové a segmentové.

Lamelové rošty pozitivně působí na ortopedické a tvarovací schopnosti matrací. Udržují páteř v přirozené poloze, rošt dobře odvětrává a matraci zabezpečí dlouhou životnost.

Segmentové rošty podepírají tělo v každém bodě a tím dokážou ideálně rozložit hmotnost celého těla. Lehací plochu roštu tvoří segmenty. V oblasti ramen a beder si tuhost lůžka můžete upravit dle momentální potřeby. Na výběr máte dva stupně tuhosti.

Oba dva typy roštů jsou polohovatelné.

Polštáře, přikrývky a povlečení

Nezapomínejte, že ke zdravému spánku a pohodlí patří také kvalitní polštář, ze kterého vás nebude bolet za krkem a peřina, která vás zase příjemně zahřeje. Povlečení by mělo být hebké, jemné a vyrobené ze 100% bavlny. V neposlední řadě je důležitý

Výrobce:

Postýlky:

Doporučujeme z našeho webu: