Plovouci-podlaha-a-jeji-vyhody-768x355

Plovoucí podlaha a její výhody

Víte, jaké výhody plovoucí podlaha nabízí?

Plovoucí podlaha je velmi populární mezi zákazníky a patří mezi nejpoužívanější ze všech druhů podlah. Výraz „plovoucí” ve vás možná na první dobrou evokuje proplouvání po bytě, ale je tomu právě naopak. Tento termín vychází ze způsobu, jakým se podlaha pokládá – jednoduše, prostřednictvím zámku. Oblíbená je také pro svoji stabilitu. Vybírejte z několika typů plovoucích podlah a vytvořte si útulný a bezpečný domov.

Jaké existují druhy plovoucích podlah?

● Laminát

● Vinyl

● Dřevo či korek

Výhod, které plovoucí podlaha nabízí je mnoho. Rychle se pokládá, zabraňuje přenosu hluku z místnosti do místnosti, lehce se udržuje, neškodí zdraví a v neposlední řadě je cenově dostupná. Co víc si přát?

LAMINÁTOVÁ PODLAHA

  • Laminát je nejlevnější a nejrozšířenější variantou plovoucích podlah. Volit můžete z mnoha vzorů a struktur. I proto je tento typ podlahy tolik oblíbený. Rozdíl mezi laminátem a dřevěnou podlahou je téměř nerozpoznatelný. Nevýhodou bohužel bývá nižší akustika, což můžete vyřešit použitím podkladové izolace.

VINYLOVÁ PODLAHA

Mezi nejpopulárnější typ plovoucích podlah patří vinylové. Lze je pokládat celoplošným lepením či ve formě dílců. Hodí se i do vlhkého prostředí, jako jsou koupelny nebo kuchyně. Existují také speciální lamely z tvz. WPC neboli wood plastic. Jsou silnější a odolnější než klasické. Vinyl je perfektní v tom, že je vesměs bezúdržbový, což potěší především hospodyňky.

DŘEVĚNÁ PODLAHA

Komfortní a teplá „plovoučka” – to jsou synonyma pro plovoucí dřevěnou podlahu. Dřevěný povrch je velice odolný a zdravotně nezávadný. Můžete pod něj umístit podlahové topení, které oceníte zejména v zimě, kdy zahřeje vaše promrzlé nožky. Učaruje vám jeho krása i okouzlující vůně.

Nenechte se omámit dokonalým vzhledem plovoucí podlahy, ale vybírejte takovou, která bude přesně vyhovovat vašim požadavkům. Pamatujte na to, že méně kvalitní podlahy mohou praskat. Pokud máte děti nebo domácí mazlíčky, jistě se vám vyplatí investovat do kvality, která poslouží na dlouhá léta.

Doporučený dodavatel:

Více o podlahách: