Káva s mlékem, ano či ne ?

Káva s mlékem, ano či ne ?

Káva s mlékem, je oblíbená  kombinace, která chutná naprosto báječně. U některých z nás, se tato varianta stává doslova závislostí, kterou pak popíjí takřka nepřetržitě. Ale pozor, lékařské výzkumy varují. Spojení kávy s mlékem škodí vašemu organismu.

Káva s mlékem, ano či ne ?

Zejména vaše trávící ústrojí dostává zabrat. Často se stává, že ve chvíli, kdy mléko s kávou doputují až do dvanácterníku, začnou ho trápit křeče, trávicí šťávy spolu se žlučí se nemohou posunout dále do střev, takže nás začne zlobit zažívání. Někdy mohou křeče dokonce zapříčinit i problémy s pohybovým ústrojím, to však bývá velmi individuální. Záleží vždy na každém jedinci, jak bílou kávu snáší. Jedna či dvě kávy s mlékem většinou neuškodí. Nejlépe však uděláte, když si dáte kávu samotnou .

Stejně jako u kávy , ani u čaje se jeho pití s mlékem nedoporučuje. Tato tradiční britská varianta, značně snižuje povzbuzující účinky čaje i kávy. Mléko totiž v našem těle funguje jako protijed, který neutralizuje veškerý povzbuzující efekt.

Káva s mlékem, ano či ne ?

Při pití kávy patří stejné zásady jako při běžné stravě. Doporučuje se střídmost, aby byl co nejméně zatěžován váš trávící trakt. Pokud jej zatěžujete více chody, nikdy nedojde k dokonalému strávení vaší potravy. Dochází pak k těžkostem akutně po jídle, jakožto krátkodobý efekt. dlouhodobý efekt je nežádoucí ukládání tuků či případné žaludeční obtíže.

Další zajímavosti z Dřevěného Radka ZDE:

Sledujte nás na YouTube