káva zdravá

Je káva zdravá, ano či ne?

Je káva zdravá ? O tom, se odborníci přou již několik desetiletí. My rozhodně kávu doporučujeme, kromě skvělé chuti má i nesporné kladné vlastnosti.

Detoxikace těla

Už v jediném šálku kávy je obsaženo přes 1000 antioxidantů, které jsou nezbytné pro náš organismus. Zmírňují zánět, který způsobuje artritida, zbavují organismus nežádoucích toxinů, z prostředí dokážou také zcela neutralizovat volné radikály, jejichž vinou přibíráme na váze. Díky tomu má káva blahodárný vliv na na náš metabolismus.

káva zdravá

Káva pro zdraví

Ano, káva je zdravá. To je jednoznačná odpověd´, jen se nedoporučuje pít s mlékem. O čemž jsme psali již dříve, v tomto článku . Ale klady rozhodně převažují. Pravidelné pití kávy snižuje riziko cukrovky, dále Parkinsonovy choroby  a rakoviny tlustého střeva .U žen, jež si dávají 4 šálky každý den, se snižuje riziko rakoviny prsu. Káva také snižuje riziko kardiovaskulárních chorob. Antioxidanty  umí snížit inzulin v těle, díky čemuž dochází k poklesu hladiny kyseliny močové, která je důvodem vzniku nepříjemné nemoci dny.  Káva umí zmírnit bolest a celkové příznaky dny.

Kofein

Že je kofein základní složkou kávy se všeobecně ví. Všichni znají i jeho povzbudivé účinky na lidský organismus. Dále podporuje i správnou činnost mozku, zvyšuje schopnost koncentrace a myšlení. Černá káva uvolňuje endorfiny, čímž se zlepšuje naše nálada. Proto ji lze využít i při psychických problémech. Kofein má vliv i na činnost jater. Snižuje riziko cirhózy, rakoviny i celkového selhání.

Káva s mlékem

Závěrem

Pití kávy lze jednoznačně doporučit. Ale samozřejmě, nic se nemá přehánět. Ideálně se doporučují 2-3 šálky denně. Oblíbená varianta s mlékem, není ta správná, kdy je káva zdravá. Mléko působí jako proti jed, a paralyzuje zdravé účinky kávy. Čímž asi nepotěším fanoušky oblíbeného cafe latté, ale platí, že vše záleží na vás.

Sledujte nás i na facebooku.