Jak stáhnout video z Facebooku? Snadno a zdarma

Jak stáhnout video z Facebooku? Snadno a zdarma

Znáte ten pocit, kdy vás na Facebooku zaujme nějaké video a vy si jej chcete uložit, abyste ho později mohli ukázat svému kamarádovi nebo se na něj znovu podívat? To by neměl být žádný problém. Tedy pokud jste připojeni k internetu. V opačném případě vám nezbývá nic jiného, než si ho stáhnout do vašeho smartphonu či počítače. Pro ty z vás, kteří neví, jak stáhnout video z Facebooku online a zadarmo, přinášíme jednoduchý návod.

Jak stáhnout video z Facebooku online?

Pokud chcete stáhnout video jednoduše online, stačí navštívit webovou stránku fdown.net, která slouží pro stahování videí z Facebooku.

Dalším krokem je zkopírovat www odkaz v adresním řádku u videa, které chcete stáhnout. Celý odkaz myší označte a poté klikněte pravým tlačítkem a zvolte možnost Kopírovat, případně po označení odkazu stiskněte na klávesnici klávesovou zkratku CTRL+C.

Jak-uložit-video-z-Facebooku

 

Přejděte na stránku fdown.net a do pole vložte zkopírovaný odkaz pomocí klávesové zkratky CTRL+V nebo klikněte pravým tlačítkem a vyberte možnost Vložit. Jakmile máte adresu videa vloženou do okna, stiskněte tlačítko Download.

Jak stáhnout video z Facebooku? Snadno a zdarma

 

V následujícím kroku máte na výběr ze dvou variant:

  • Download Video in Normal Quality: velikost staženého videa bude menší, zároveň dojde i ke zhoršení kvality,
  • Download Video in HD Quality: video se stáhne ve vysoké kvalitě, jeho velikost však bude vyšší.

Kliknutím na jednu nebo druhou variantu začne samotné stahování videa.

Jak stáhnout video z Facebooku? Snadno a zdarma

Tímto způsobem můžete stahovat pouze videa, která jsou veřejná a na Facebooku volně  dostupná. Pokud je video v soukromé skupině nebo autor nastavil video jako neveřejné, máte smůlu.

Stažení videa z Facebooku do mobilu

Stahování videa z Facebooku do vašeho smartphonu může probíhat buď stejným způsobem, jaký jsme si řekli výše, nebo prostřednictvím mobilní aplikace. Těch můžete na obchodě Google Play nebo AppStore najít stovky a princip jejich použití je vesměs stejný.

V mobilní aplikaci Facebooku v horní části nad videem stiskněte na tři vodorovné tečky a poté vyberte možnost Zkopírovat odkaz. Tento odkaz následně vložíte do aplikace, která se postará o stažení videa do vašeho mobilního zařízení.