Do kempu i na hrady s testem 1

Do kempu i na hrady s testem

Toto platí, když trávíte dovolenou v České republice

Letní sezóna je již v plném proudu a všichni si ji chtějí užít bez ohledu na trvající pandemii. Spousta Čechů se rozhodla strávit letošní dovolenou právě v naší krásně zemi. Nicméně i zde je nutné dokládat svoji bezinfekčnost. Komplikovanější situaci mají turisté, kteří ještě nejsou plně naočkovaní. Od 9.7.2021 platí, že pokud nejste plně naočkovaní a od 2. dávky neuplynulo více jak 14 dnů, musíte svoji bezinfekčnost prokázat následujícími způsoby:

PCR testem, provedeným v akreditované laboratoři, jehož platnost je 7 dnů.

Antigenním testem, provedeným v akreditované laboratoři, jehož platnost jsou 3 dny.

Samotestem, který si uděláte, než do objektu (restaurace, hradu, zámku apod.) vstoupíte.

Potvrzení o prodělané nemoci za posledních 180 dnů.

Je nutné upozornit, že samotestování platí pouze pro danou (určitou návštěvu). Samotest můžete pořídit nejen v lékárně, ale již i v běžných obchodech, například v síti Kaufland.

Bezinfekčnost je potřeba dokládat i ve všech ubytovacích zařízeních jako jsou hotely, penziony nebo kempy. Pokud vám test vyprší během pobytu, je nutné se opět prokázat negativním výsledkem.

Vzhledem k vrcholící prázdninové sezóně můžou být některá odběrová místa přetížená a na výsledky se může čekat déle než obvykle. I to je nutné vzít v potaz.

Důležité je se předem informovat

Zjistěte si podmínky navštěvovaných míst předem. Některé podniky nabízejí testování přímo namístě. Je to velice pohodlné, obzvlášť když vám například tento test nabídnou jako službu samotestování ze slin zdarma.

Pokud se vracíte z dovolené, kterou jste trávili v tuzemsku

Jestliže jste trávili svoji dovolenou v České republice, nemusíte se po návratu domu testovat. Tato povinnost platí pouze pro turisty, kteří byli v zahraničí. Před nástupem do zaměstnaní se musí tito turisté nechat otestovat. Pro návraty z některých státu platí dokonce 5ti denní karanténa.

Více se dovíte zde:

Další naše články zde: