Chorvatsko na podzim

Jolana Sedláčková ráda navštěvuje neobvyklé destinace, miluje divokou přírodu a cestování vlastním autem. Na cestách po vlastní ose urazila okolo 300 tisíc kilometrů. Vedle běžné práce píše pro různá média, fotografie a příběhy z cest sdílí na facebookové stránce Po vlastní ose. Každý rok vydává kalendář s fotografiemi. Jeho zakoupením jí uděláte velkou radost a mimo jiné ji v její činnosti podpoříte. Odkazy naleznete ve spodní části článku.

 

 

Chorvatsko většina lidí u nás vnímá jako zemi, kam se jezdí v létě k moři. Těžko bychom asi hledali někoho, kdo z nás tam ještě nebyl, a tak není divu, že bývá dost často v obležení turistů. I přes to, že turistické destinace obvykle nevyhledávám, na Chorvatsko nedám dopustit. Do Chorvatska jezdím celé roky. Nejvíc mě na něm přitahuje úžasná příroda ve vnitrozemí. Vyvěrají tady jedny z nejčistších a nejkrásnějších řek Evropy.

Nachází se tu celá řada jedinečných národních parků a rezervací. A na rozdíl od rušného pobřeží ve vnitrozemí vládne božský klid, harmonie a proniká sem podmanivé kouzlo Balkánu. Kombinace podzimního počasí a pandemie navíc zařídily, že zdejší přírodu máme jen sami pro sebe a zažíváme ten nejnádhernější a nejbarevnější podzim v životě…

Chorvacko na podzim

Plitvická jezera tvoří soustava 16 jezer vzájemně propojených vodopády a kaskádami. My jsme naši procházku zahájili u jezera Ciginovac.

 

Chorvacko na podzim

Od roku 1979 je národní park součástí světového dědictví UNESCO.

Chorvacko na podzim
Chorvacko na podzim
Chorvacko na podzim
Chorvacko na podzim

Ani vteřinu nelitujeme brzkého vstávání a plnými doušky si vychutnáváme barevnou podívanou.

Chorvacko na podzim
Chorvacko v zimě

Okouzlující ráno v národním parku Plitvická jezera

Chorvacko v zimě
Chorvacko v zimě

Plitvická jezera se rozkládají v nadmořské výšce 500 – 640 metrů v regionu Lika nedaleko hranic s Bosnou a Hercegovinou.

 

Autorka článku Chorvacko na podzim a fotografií je Jolana Sedláčková

 

 

www.povlastniose.com

Facebook.com/povlastniose

Instagram.com/jolana_sedlackova

 

 

Více článku naleznete ZDE