Chemická WC

Chemická WC a jejich využití

Samotný název „chemická WC“ možná nezní moc lákavě. Přesto zůstává pravdou, že když budete vědět, jak to uvnitř celé funguje, snadněji si vyberete právě ten model, který vám bude vyhovovat nejen při samotném užívání, ale i při údržbě. Přeci jen je fajn si odskočit ve chvíli, kdy to zrovna potřebujete. Vyhnete se tak nepříjemnému čekání na benzínovou pumpu, restauraci nebo kemp. A pozitivním faktorem je i vědomí, že neznečišťujete přírodu okolo sebe.

Na jaké druhy chemických toalet můžete narazit? Jak funguje jejich splachování? Na co je dobře při používání chemických toalet nezapomenout?

Přenosné chemické WC

Přenosné chemické WC

Přenosná chemická WC

Prvním druhem chemických toalet jsou přenosná chemická WC. Ta se skládají ze dvou částí. První částí je samotná záchodová mísa, k níž je připojena splachovací nádrž. Druhá část je odpadní nádrž. Mezi oběma jednotlivými částmi je speciální záklopka zabraňující tomu, aby se zápach z odpadní nádrže nevracel do místnosti, kde je záchod umístěn.

Díky tomu, že lze horní část toalety velmi snadno oddělit, dostanete se rychle ke spodní části s nálevkou. Tu budete potřebovat pro doplňování takzvané modré WC chemie. Zároveň se tudy vypouští odpadní nádrž.

Hlavní předností přenosné chemické toalety je možnost libovolně jí přesouvat na jakékoli místo. Nemusíte totiž řešit napojení na přívodní nebo odpadní trubky.

Přenosné chemické WC

Přenosné chemické WC

Vestavěná chemická WC

Druhou možností výběru z chemických toalet jsou vestavěné záchody. Ty svým vzhledem připomínají běžnou toaletní mísu. Mezi jejich nevýhody patří fakt, že se nedají libovolně přesouvat. Musí být stále umístěny na jednom místě. Díky své velikosti zabírají také více místa než toalety přenosné.

Při instalaci chemického záchodu můžete využít napojení na stávající vodovodní systém nebo využít splachovací nádrže, kterou umístíte zvenčí.

Při používání chemických toalet nezapomeňte na nutnost speciálního toaletního papíru, který se okamžitě rozkládá při kontaktu s vodou.

Vestavěná chemická WC

Vestavěná chemická WC